/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fsource%2Fbeaumonde%2Fbeau-monde%2F2017%2Froyalty%2Fjapan%2Fkako%2Fjapan_prinses_kako_2014_anp.jpg)
Voor andere koningshuizen zou het niets bijzonders zijn, maar voor het zeer gesloten Japanse hof is het wéér een breuk met de tradities: prinses Kako (22) gaat studeren in Leeds.
De prinses is de dochter van prins Akishino en prinses Kiko en de kleindochter van keizer Akihito. Ze verblijft in Engeland in een studentenhuis op de campus en gaat er een jaar geschiedenis, theorie en andere onderwerpen in de theaterkunst studeren aan de School of Performance and Cultural Industries van de Universiteit van Leeds.
/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fsource%2Fbeaumonde%2Fbeau-monde%2F2017%2Froyalty%2Fjapan%2Fkako%2Fjapan_prinses_kako_2015_anp_02.jpg)
© ANP
Het jaar telt mee voor de studie waar ze al aan was begonnen aan de International Christian University in Tokyo. Kako kan nog even acclimatiseren, de colleges beginnen pas op 25 september.
/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fsource%2Fbeaumonde%2Fbeau-monde%2F2017%2Froyalty%2Fjapan%2Fkako%2Fjapan_kako_mako_2017_anp.jpg)
© ANP
Helemaal als een verrassing komt het niet, want haar oudere zus, de net verloofde prinses Mako (hier rechts), studeerde eerder aan de universiteiten van Leicester en Edinburgh. Haar periode in Leicester werd destijds onder de pet gehouden en pas bekend gemaakt toen ze er al zo goed als klaar was.
/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fsource%2Fbeaumonde%2Fbeau-monde%2F2017%2Froyalty%2Fjapan%2Fkako%2Fjapan_akishino_kiko_mako_kako_2017_anp.jpg)
© ANP
Het feit dat alweer een Japanse prinses een tijdje in het buitenland gaat studeren is het zoveelste teken dat de keizerlijke familie zich voorzichtig aan het loswrikken is van ijzeren tradities. De keizer die zelf heeft aangegeven toe te zijn aan een troonwissel maakt deel uit van de modernisering, net als de aanhoudende roep om royal vrouwen voor de Chrysantentroon te behouden. Hier rechts Kako's vader prins Akishino en haar moeder, prinses Kiko.
Lees ook:
- Prinses Mako en Kei Kumuro nu écht verloofd
- Zó streng is het Japanse hof...
- Kroonprins Naruhito is klaar voor de troonwissel
- Dit jongetje is de aanstaande keizer van Japan
- Wordt prinses Aiko dan toch nog keizerin?
Openingsbeeld © ANP