Glamour met een knipoog

André Dongelmans wil geen traditionele relatie: 'Heb het gezellig met meerdere vrouwen'

In de serie Haantjes worstelen André (37) en zijn vrienden zich door het moderne (date)leven. In het echt weet de acteur allang dat een traditionele relatie niets voor hem is. "Ik wil alles in mijn leven afwisselen, daarom heb ik ook nog een baan als buschauffeur."

André Dongelmans bij de première van Haantjes

In gesprek met Beau Monde vertelt acteur André Dongelmans openhartig over zijn visie op de liefde en relaties. Waar veel mensen streven naar een vaste partner, is monogamie voor hem absoluut geen must. "Er zijn op dit moment een paar vrouwen in mijn leven met wie ik het gezellig heb, maar over een maand kan dat er weer heel anders uitzien."

Geen traditionele relatie

André heeft bewust afstand genomen van het traditionele, monogame relatiebeeld. "Ik wil niet naar liefdesrelaties kijken op de traditionele manier. In het hier en nu kom je mensen tegen en daar kan iets mee ontstaan", legt hij uit. "Voor mij is dat gebaseerd op: wat voelen wij nu, wat betekent dit voor ons, waar worden we op dit moment blij van?"

Voor de acteur draait liefde niet om bezit of exclusiviteit. "Door jaloezie, ego en verlatingsangst kiezen veel mensen voor een één-op-één-relatie waarbij je van alles vastlegt. Dat wil ik niet toelaten in mijn leven."

Meerdere liefdes, meerdere banen

Zijn kijk op liefde betekent niet dat hij zich nergens aan wil binden. "Ik wil alles afwisselen, vandaar ook dat ik twee banen heb. Om diezelfde reden kan ik niet de hele tijd met één persoon samen zijn, omdat ik dan steeds dezelfde energie krijg. Ik heb verschillende energieën nodig. Er zijn op dit moment een paar vrouwen in mijn leven met wie ik het gezellig heb, maar over een maand kan dat er weer heel anders uitzien."

Die behoefte aan vrijheid en variatie beperkt zich dus niet alleen tot zijn liefdesleven - ook in zijn carrière zoekt hij naar afwisseling. André: "Iedereen in het acteervak zal beamen dat je regelmatig mensen tegenkomt die niet per se het beste met je voor hebben. Het leek me goed om af en toe in een omgeving te zijn die totaal anders is."

Dat bracht hem terug naar zijn jongensdroom: buschauffeur worden! "In een bus heb je met niemand anders te maken dan met je passagiers. Je komt de hele dag door andere mensen tegen en - niet onbelangrijk - je verdient er ook gewoon geld mee. Als acteur heb je soms periodes waarin er nauwelijks rollen op je pad komen. Als buschauffeur ben je flexibel om meer of juist minder te werken."

Zelfliefde

Het is duidelijk dat André meerdere liefdes in zijn leven heeft. Maar wij waren stiekem wel benieuwd: welke daarvan is de allerbelangrijkste? "Ik ben heel erg op mezelf gesteld", geeft hij toe. "Daarmee wil ik niet zeggen dat ik mijn eigen grootste liefde ben, maar ik probeer steeds terug te gaan naar mezelf. Daar probeer ik de antwoorden te halen, zodat de keuzes die ik maak vanuit mijn eigen onderbuik komen."

Benieuwd naar André's ervaringen als buschauffeur, zijn grootste financiële misser en zijn levensmotto? Je leest ons hele gesprek met André in het spiksplinternieuwe aprilnummer van Beau Monde! Ook deze editie zit weer boordevol interviews, beauty- en fashionnieuwtjes en updates vanuit showbizzland. Vanaf morgen verkrijgbaar in de winkels en via Tijdschrift.land!

Celebrity
  • NL Beeld