Glamour met een knipoog

Pasgeboren prinsesje Ines maakt eerste officiële verschijning in Zweden

Ze is nog geen drie maanden oud, maar de kleine prinses Ines was gisteren al aanwezig bij haar eerste officiële evenement. Bij de verjaardag van haar opa, koning Carl Gustaf, verscheen prinses Sofia namelijk met het piepjonge prinsesje in haar armen.

Prinses Ines maakt eerste verschijning bij verjaardag koning Carl XVI Gustaf, april 2025.

Prinses Ines

Gisteren was het groot feest in Zweden! Koning Carl XVI Gustaf heeft namelijk z'n 79e verjaardag gevierd met een lading traditionele evenementen. Hoewel de vorst éigenlijk het stralend middelpunt van de festiviteiten moest zijn, was er een andere hoogheid die de spotlight wist te stelen. Op de arm van prinses Sofia maakte prinses Ines namelijk haar eerste officiële verschijning!

De kleine meid zag begin februari het levenslicht, en is dus nog geen drie maanden oud. Hoewel haar trotse ouders al enkele kiekjes gedeeld hadden via Instagram, is dit de eerste keer dat de prinses in het openbaar wordt getoond.

Koning Carl Gustaf en koningin Silvia toonden zich meteen betrokken grootouders. (Beeld: NL Beeld)

En de kleine meid kon al op volop aandacht van haar familie rekenen!

Prinses Ines kon op de nodige aandacht van haar familie rekenen. (Beeld: NL Beeld)

Verjaardagsfeest Carl Gustaf

Uiteindelijk draaide de grote dag natuurlijk om koning Carl Gustaf. Traditiegetrouw vond er een militaire ceremonie plaats, en mocht de jarige bloemen ontvangen van lokale jeugd.

Heurt erbij, zo'n bloemetje voor je verjaardag. Oók als je toevallig koning bent. (Beeld: NL Beeld)

Ook hierbij werd de vorst overigens een béétje overschaduwd door z'n eigen nazaten. Het was namelijk voor het eerst dat kroonprinses Victoria naast de vorst en prins Carl Philip deelnam aan de militaire ceremonie. Au moment volgt Vic een militaire opleiding, die zij – zoals nu weer blijkt – bloedserieus neemt.

Prinses Victoria nam voor het eerst deel aan de militaire ceremonie. (Beeld: NL Beeld)

Familie op het balkon

Uiteraard vertoonden Carl Gustaf en koningin Silvia zich ook nog op het balkon van het Stockholmse paleis...

Koning Carl Gustaf en koningin Silvia zijn al heel wat jaren dol op elkaar. (Beeld: NL Beeld)

...Waar hij werd vergezeld door (bijna) al zijn nakomelingen!

Grote drukte op het balkon: de hele Zweedse familie vierde de verjaardag gezellig mee. (Beeld: NL Beeld)

Zo waren naast prinses Sofia en prinses Ines natuurlijk ook prinses Madeleine en echtgenoot Christopher O'Neill van de partij met hun kroost. Ook Carl's andere kleinkinderen konden niet ontbreken.

Grote afwezige was de kleine Julian, het jongste zoontje van Sofia en Carl Philip. Vorig jaar stond hij bij de verjaardag van z'n opa nog volop in de spotlights met z'n eindeloze gekke bekken, maar dit jaar was hij helaas ziek. Hopelijk knapt de kleine snel weer op, en heeft hij achter gesloten paleisdeuren nog een béétje mee kunnen vieren met de rest van de familie!

Royalty
  • UFO No More, Hello! Magazine
  • NL Beeld