/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F05%2FG3vdFOqs240BM91747815508.jpg)
Een moeilijke periode
Thérèse geeft toe door een ontzettend moeilijke periode te gaan. "De ene dag ben je een beetje sterk en de andere dag ben je gewoon heel verdrietig", legt ze uit in Eva. Het valt haar erg zwaar verder te moeten zonder haar grote liefde en beste maatje. "We waren namelijk dag en nacht samen. Ik vind wakker worden heel erg. In 35 jaar heb ik drie nachten zonder Jonnie geslapen." Ze haalt steun uit haar kinderen, Nelson en het team. "Als ik onder de mensen ben, gaat het wel goed. Dat geeft mij wel kracht", vertelt ze verder.
Hun culinaire avontuur
Toen het stel in 1980 De Librije overnam, begon hun grote culinaire avontuur. "We werkten van 's ochtends acht tot diep in de nacht, zonder personeel en zonder geld. We hebben het echt met z'n tweeën opgebouwd", zegt ze trots.
Inmiddels is de familie weer aan het werk in De Librije. Het sterrenrestaurant is twee weken geleden opengegaan. Thérèse vertelt op de openingsavond 'de kracht van Jonnie' te hebben gevoeld. "De eerste avond was ik zenuwachtig, maar ik voel hem bij mij. Ik doe het stap voor stap." Ze voelde hem zeggen: "Schat, je moet door."
Een echte familieman
Dochter Isabelle vertelt aan tafel dat Jonnie echt een familieman was. Zo nam hij zijn gezin graag mee de natuur in en ook gingen ze regelmatig samen uiteten. "Het was altijd lachen, gieren, brullen", herinnert ze zich.
Isabelle en Jimmie zien zichzelf in hem. "Jimmie lijkt qua uiterlijk op papa, ik op mama. Maar ik heb dat nuchtere van papa, en Jimmie zijn humor." Jonnie was volgens zijn kinderen een 'gevoelige man'. "Hij gaf veel om muziek, de zaak en de sterren. Hij was er trots op, maar de gast vond hij altijd belangrijker", vult Thérèse aan. "We zijn enorm trots op hem", aldus het gezin.
- RTL Boulevard, Eva
- NL Beeld