Glamour met een knipoog

Sylvie over lust en leven in de spotlights: ‘Voelde me vaak schuldig naar de mensen om me heen’

Sylvie Meis is drukker dan ooit, gelukkig in de liefde en living her best life. Beau Monde spreekt haar in Hamburg over glamour, self love en je eigen koers varen. "Als er een ding is wat ik absoluut heb, is dat moed."

Sylvie meis vertelt aan Beau Monde over 'het schuldgevoel' naar haar omgeving over een leven in de spotlights.

Stralend betreedt Sylvie Meis onze fotografielocatie: het Conrad Hotel in Hamburg. Ze is ‘erg happy’, vertelt ze, wanneer ze zich neervlijt op een stoel in het vijfsterrenhotel. "Ik heb een positieve mindset – die heb ik trouwens altijd al gehad – en ik zit in een fase waarin ik dicht bij mezelf blijf."

Ook in de liefde is Sylvie gelukkig, maar details over haar liefdesleven deelt ze niet meer. Momenteel is ze drukker dan ooit met ‘veel spannende, nieuwe projecten’. Beau Monde vraagt Syl het spreekwoordelijke hemd van 't lijf – want hoe is dat nu eigenlijk, zo'n permanente spotlight op je snoet?

Druk op je schouders

"Als er één ding is wat ik absoluut heb, is dat moed", deelt Sylvie. "Ik heb dingen gedaan waarvan ik achteraf denk: dat ik dát durfde. Al die castings voor MTV en TMF, bijvoorbeeld, waar ik eerst twintig, dertig keer voor ben afgewezen. Of live presenteren in Duitsland, terwijl ik niet eens het gevoel had dat ik écht goed Duits kon."

"Voor élke liveshow van Let’s Dance ben ik gestorven, acht jaar lang. Zeker in de tijd waarin mijn privéleven elke dag voor headlines zorgde. Ik wist dat ieder foutje dat ik op tv maakte, groot uitgemeten zou worden. Dat gaf enorme druk."

"Ik heb dingen gedaan waarvan ik achteraf denk: dat ik dát durfde", blikt Sylvie terug.

Ze legt uit: "Ik ben bijvoorbeeld veel in de pers geweest, onder andere met mijn scheiding en liefdesperikelen. Was ik overal blij mee? Nee. Heb ik me vaak schuldig gevoeld naar de mensen om me heen op wie dit invloed had? Natuurlijk. Dat soort berichtgeving wil je niet voor jezelf, maar helemaal niet voor je kind, of je ouders. Alleen, als je je constant schuldig voelt over zaken, kun je nooit ontspannen en ben je telkens bang voor wat er gaat komen. Dat schuldgevoel gaat aan je knagen."

Zelfliefde

Gelukkig is Sylvie anno nu helemaal in balans. Elke dag streeft ze ernaar de beste versie van zichzelf te zijn. Wat dat voor haar betekent? "Dat ik tijdloos ben, het meeste uit mijn carrière en uit mijn leven haal, gelukkig ben en trots op mezelf."

Die zelfliefde is wel 'iets van de laatste jaren', geeft ze eerlijk toe. "Uiteindelijk is zelfliefde accepteren hoe je bent en jezelf bevrijden van schuldgevoelens."

"Gelukkig heeft mijn geweldige life coach Sarina Bruens me geholpen om het punt te bereiken dat ik voel: ík leef dit leven en het belangrijkste is dat ík happy ben en in het reine met mezelf. Ik ben er trots op dat ik dit nú zo kan voelen – en niet pas op mijn sterfbed." Wijze woorden van La Meis!

Dit artikel is deel van een groot interview met Sylvie Meis uit Beau Monde's decembernummer. In dit nummer vind je ook openhartige interviews met Charly Luske, Mart Hoogkamer en zijn vriendin Jennifer, Peggy Vrijens, John de Bever en Roos Moggré. Daarnaast barst deze laatste editie van het jaar natuurlijk van de glamournieuwtjes, blikken we terug op de grootste schandalen te paleize en in Hollywood én gaan we natuurlijk glitterend het nieuwe jaar in. Vanaf morgen in de winkels!

Celebrity
  • Foto's: Feriet Tunc | Styling: Pascalle Swinkels | Visagie: Georgios Tsialis | Locatie: Hotel Conrad Hamburg