Glamour met een knipoog

'Door porno vergeten we dat puur, echt en eerlijk goed genoeg is', aldus Eveline Stallaart

Je kent haar natuurlijk van Married at first sight en RTL Boulevard, maar je zou bijna vergeten dat seksuologe Eveline Stallaart ook al bijna 13 jaar haar eigen praktijk runt. Haar missie is om misverstanden over seks de wereld uit te helpen. In gesprek met Beau Monde licht ze een tipje van de sluier op!

Seksuologe Eveline Stallaart vertelt over de misverstanden die zij in haar vak tegenkomt.

“Ik run, inmiddels bijna dertien jaar, een praktijk in Amsterdam", deelt Eveline Stallaart. Verder ben ik vaste deskundige in RTL Boulevard en Married at first sight, en schuif ik geregeld aan in talkshows. Vorig jaar bracht ik mijn eerste boek uit en deed ik een eigen theatershow door het land. Met die verschillende projecten daag ik mezelf uit."

Uiteraard heeft dat een commercieel doel – Eveline is tenslotte zelfstandig ondernemer – maar ze heeft ook een duidelijke missie. "De belangrijkste reden dat ik doe wat ik doe, is dat ik de boodschap wil overbrengen dat mensen veel issues rondom seks en intimiteit zélf kunnen aanpakken. En lukt dat niet, dat er dan zoiets als een seksuoloog bestaat."

Het geheim van een goed seksleven

Natuurlijk zijn we dan nieuwsgierig: wat is volgens de expert hét geheim achter een fijn leven tussen de lakens? Heel simpel: "Seksen met je gevoel."

Ze legt uit: "In bed kruipen mensen gauw in hun hoofd: ik moet dat ene mailtje nog beantwoorden of ik moet aan het perfecte plaatje voldoen. Zulke gedachtes blokkeren opwinding en staan soepele seks en/of een orgasme in de weg. Mijn tip: ga uit je hoofd en in je lijf. Dan komen opwinding en genieten vanzelf."

"Om sleur in een relatie te voorkomen hoef je echt niet per se een geweldig pikant setje of een grote vibrator uit de kast te trekken. Key is dat je moeite doet om je partner écht te zien en te horen en dat je verrassend en nieuwsgierig naar elkaar blijft."

Prestatiedruk

"De grootste oorzaak van problemen op seksueel vlak is tegenwoordig prestatiedruk. In porno en op social media is alles perfect. Daardoor vergeten we dat puur, echt en eerlijk goed genoeg is", legt Eveline uit aan Beau Monde.

"Sommigen denken dat ze, conform het gemiddelde een à twee keer per week seks moeten hebben. Dikke onzin, je eet toch ook niet twee keer per week friet, omdat anderen dat doen? Overigens ligt het echte gemiddelde rond de een à drie keer per maand. Ik zeg altijd: ‘Al doe je het eens per jaar, als jij en je partner daar happy mee zijn, zie ik geen probleem.’" Kortom: blijf bij wat werkt voor jóuw relatie.

De invloed van porno

Een andere zorgwekkende trend die Eveline ziet, is de toename van pornoverslaving. "Ik heb niets tegen adult entertainment - het prikkelt, geeft inspiratie - maar ‘consumeer’ het met mate, want porno, zo blijkt uit onderzoek, kan net zo slecht zijn voor ons brein als cocaïne."

Niet alleen kan dit leiden tot erectie- en opwindingsproblemen, maar een hele rits aan risico's op het gebied van mental health. "In mijn praktijk zie ik schrijnende gevallen", deelt ze.

Dit artikel komt uit Beau Monde's decembernummer. In deze editie vind je ook openhartige interviews met Sylvie Meis, Charly Luske, Mart Hoogkamer en zijn vriendin Jennifer, Peggy Vrijens, John de Bever en Roos Moggré. Daarnaast barst deze laatste editie van het jaar natuurlijk van de glamournieuwtjes en nog veel meer leuks. Nu in de winkels én verkrijgbaar via Tijdschrift.land!

Celebrity