Hoe is het om ineens lid te zijn van de koninklijke familie? Voor acteur Bram Suijker (prins Friso) werd deze droom werkelijkheid op de set van het tweede seizoen van de hitserie Máxima.
Dit interview met Bram Suijker komt uit de nieuwste Grazia. Nu in de winkels en verkrijgbaar via Tijdschrift.land!
Droomrol
Bram had van meet af aan zijn pijlen gericht op een rol in Máxima. "Ik vond het eerste seizoen heel leuk en dacht meteen: daar wil ik onderdeel van zijn, omdat het zo knap gemaakt is", verklapt hij aan onze collega's van Grazia. "En toen vroeg regisseur Saskia Diesing of ik interesse had in de rol van prins Friso en hoefde ik geen auditie te doen." Daar hoefde de acteur dus niet lang over na te denken!
Oude bekenden op de set
Inmiddels zitten de opnames er al een tijdje op. Hoe kijkt Bram daarop terug? "Die eerste opnamedag was, zoals altijd, spannend. Ik ben dan voorzichtiger en heb wat minder zelfvertrouwen. Ben ik goed genoeg voorbereid? Doe ik het wel goed? Maar al snel ontspande ik", blikt hij terug. "De mensen op de set waren heel fijn." Ook kwam hij oude bekenden tegen. "Ik zat met Steef de Bot, die prins Constantijn speelt, in de klas op de toneelschool. Daarna verloren we elkaar uit het oog. Nu hebben we onze vriendschap weer helemaal terug.”
Filmen in paleizen
Voor het tweede seizoen van Máxima hebben ze ook in het buitenland en in allerlei paleizen gefilmd. "Ja, dat voelde als een minivakantie met vrienden", zegt Bram enthousiast. "We filmden bij een vakantiehuis in Spanje en België en in Oostenrijk op de piste, maar ook in allerlei gigantische paleizen. Dat was heel gek en bijzonder!"
Ineens was het ook niet meer vervelend om tussendoor te moeten wachten. "Normaal gesproken zit je tussen de scènes door te verkleumen in een tent, nu ben je ineens in een paleis, dat eruitziet als een museum – geweldig. Ik voelde me bevoorrecht. Het was alsof ik door de geschiedenis heen liep."
Bram ging dan ook lekker op onderzoek uit. "Zo filmden we in Paleis Soestdijk. Daarvoor zijn afspraken gemaakt, maar de eerste draaidagen had ik die niet goed meegekregen, waardoor ik dacht dat ik overal mocht komen", vertelt hij. "Dan zat ik mijn sciencefictionboek van de Dune-reeks te lezen en keek ik ondertussen naar allemaal items uit verre streken: een Indonesisch zwaard, een masker, buste en schilderijen. Ik fantaseerde hoe het zou zijn als ik de koning was en mijn leven er zo uitzag. Daar heb ik toen zo van genoten."
De rol van prins Friso
Bram speelt dus de rol van prins Friso. Wat voor persoon was hij? "Ter voorbereiding op mijn rol ben ik in het archiefmateriaal gedoken, maar over Friso kon ik weinig vinden. Hij was denk ik heel erg privé", concludeert de acteur.
"Maar als ik kijk naar het verdriet dat loskwam toen hij in coma raakte (vanwege een ski-ongeluk, red.) en overleed, en vrienden hoor praten in een documentaire over hem, denk ik dat hij fantastisch was. Een geliefd familieman en succesvol zakenman, hartelijk en heel geestig maar ook bescheiden. Of ik op hem lijk, zou ik niet kunnen zeggen, daarvoor was hij te privé, maar misschien ben ik dat ook wel…"
Het tweede seizoen van Máxima is vanaf vandaag te streamen bij Videoland!