Celebrity

Marco Borsato over comeback: 'Mijn bloed begint weer te stromen'

Het is dé vraag die heel Nederland bezighoudt: keert Marco Borsato terug op het podium? In een openhartig gesprek met Sergio Herman geeft de zanger voor het eerst toe dat het 'kriebelt'.

Sandy de Vries Leestijd 2 minuten
Van de rechtbank naar de Italiaanse zon. Marco Borsato blikt vooruit en hint voor het eerst op een muzikale comeback.

Het is al zes jaar stil rondom Marco Borsato. Na een roerige periode en een recente vrijspraak, doorbreekt de zanger de stilte in het programma Sergio in Italië. En wat hij daar onthult, geeft zijn fans nieuwe hoop. "Ik voel enthousiasme en dat werkt aanstekelijk", aldus Marco.

Marco spreekt zich uit

Hoewel Marco tijdens en na de rechtszaak niet van zich liet horen in de media, heeft hij er nu tóch voor gekozen om weer op tv te verschijnen. In de uitzending van Sergio in Italië legt hij uit hoe dat zit.

"Ik heb de afgelopen zes jaar tegen alle aanvragen nee gezegd, maar gezien onze vriendschap en liefde voor de keuken en Italië heb ik vol overgave ’ja’ gezegd tegen deze bijzondere reis naar Toscane", verklaart hij tegenover topkok Sergio Herman.

Bij de rechtszaak waren ongeveer alle Nederlandse media aanwezig. (Beeld: NL Beeld)
Bij de rechtszaak waren ongeveer alle Nederlandse media aanwezig. (Beeld: NL Beeld)

Zangspieren

De afwezigheid heeft erin gehakt, niet alleen mentaal maar ook fysiek. "Kijk, als je een hele lange tijd niet gezongen hebt, en in mijn geval bijna zes jaar... Dat is een spier die je traint en als je dat niet gebruikt, dan gaat dat eigenlijk niet", vertelt hij aan Sergio.

Hij vergelijkt het met sporten zonder warming-up. Zijn stem is onlosmakelijk verbonden met zijn emoties, en dat instrument heeft hij lang niet durven gebruiken. "Ik heb mijn instrument zes jaar niet gebruikt, dus ik weet niet of het fysiek gaat."

Voorzichtige kriebels

Dat wil niet zeggen dat Marco niet wíl. En steunbetuigingen van fans doen hem ook veel goeds. Nu de 'lucht is opgeklaard', zoals hij het zelf noemt, voelt Borsato dat er iets begint te veranderen. "Mensen durven zich weer uit te spreken, voorzichtig. Er was iemand in de supermarkt die in je hand knijpt: ’oh, ik hoop dat je weer gaat zingen, we wachten op dat moment’. Heel mooi om te merken."

Bloed begint te stromen

Het is duidelijk: de passie voor muziek is nooit weggeweest. "Maar het is natuurlijk wel zo dat als je bloed begint te stromen zoals nu, dan gebeurt er wel wat", geeft hij toe. Hoewel hij nog geen noot heeft gezongen, is dit de eerste keer dat Marco openlijk speculeert over een toekomst op het podium. Zou dit het begin zijn van een grootse comeback? Wie weet!