Entertainment

Kostuumdesigner verklapt: zóveel looks draagt Anne Hathaway in 'The Devil Wears Prada 2'

The Devil Wears Prada is eindelijk terug en dat betekent een flinke dosis nieuwe mode-inspiratie. Costume designer Molly Rogers licht een tipje van de sluier op over de outfits van Miranda, Andy en Emily.

Sandy de Vries Leestijd 2 minuten
Van Dior tot budgetvondsten: kostuumdesigner Molly Rogers van The Devil Wears Prada 2 onthult de grootste modegeheimen uit de langverwachte sequel.

Ein-de-lijk is het zover: The Devil Wears Prada is terug! Twintig jaar na het origineel verschijnt volgende week het vervolg in de bioscopen. Waar we nog het meest naar uitkijken, zijn de looks uit de tweede film. Costume designer Molly Rogers licht in gesprek met onze vriendinnen van Grazia een tipje van de sluier op.

Dit artikel komt uit de nieuwste editie van Grazia. Vanaf morgen in de winkels en verkrijgbaar via Tijdschrift.land!

Miranda Priestley: strak in't keurslijf

"Ik wilde Miranda een kenmerkend silhouet geven in uniformstijl", legt Rogers uit. "Zoals je bij Karl Lagerfeld zag, die droeg ook altijd hetzelfde soort uniform."

Twintig jaar later zijn Miranda Priestley's looks nog net zo krachtig, scherp en stijlvast als in de originele film. (Beeld: NL Beeld)
Twintig jaar later zijn Miranda Priestley's looks nog net zo krachtig, scherp en stijlvast als in de originele film. (Beeld: NL Beeld)

"In de eerste film droeg ze veel korte jasjes en kokerrokken, dat was ook de leidraad voor de sequel. Meryl werkte nauw met ons samen. Zo vond ze bij drogisterijketen CVS (denk aan de Amerikaanse versie van onze Kruidvat, red.) de perfecte zilveren oorringen, die we overal hadden gezocht."

Andy Sachs: stijlvolle avonturier

Van haar begindagen bij Runway Magazine heeft Andy zich nu ontpopt tot een zelfbewuste en stijlvolle vrouw. Die lumpy blue sweaters uit de eerste film heeft ze inmiddels achter zich gelaten. Rogers vertelt: "Bij Andy denk ik aan feminine menswear. Denk: Annie Hall meets Katharine Hepburn, met veel broeken met hoge tailles gecombineerd met vesten, blouses en zachte blazers. Vintage gemixt met nieuwere stukken."

Stijliconen Annie Hall en Katharine Hepburn vormden de inspiratie voor Andy's nieuwe garderobe.
Stijliconen Annie Hall en Katharine Hepburn vormden de inspiratie voor Andy's nieuwe garderobe. (Beeld: NL Beeld)

"Andy heeft haar modelesje wel geleerd bij Runway, maar ze is ook een wereldreiziger. Ik stelde me zo voor dat ze onderweg kleding koopt in vintagestores."

Emily Charlton: modemeisje pur sang

Als er iémand leeft voor mode, dan is het Emily Charlton wel. Had Emily Blunt's karakter haar zin gekregen, dan zou zelfs een auto-ongeluk haar niet weghouden bij de Parijse catwalks. "Emily was het personage dat iedereen op de kostuumafdeling wilde kleden, omdat ze haar grenzen graag verlegt qua gedurfde looks", verklapt Molly Rogers dan ook.

In The Devil Wears Prada 2 heeft Emily een hoge functie bij Dior. We zien Miranda's voormalige assistente dan ook in volop looks van het Franse label.
In The Devil Wears Prada 2 heeft Emily een hoge functie bij Dior. We zien Miranda's voormalige assistente dan ook in volop looks van het Franse label. (Beeld: NL Beeld)

"In de eerste film haalden we alles voor haar bij Century 21 (een New Yorkse outlet met merkkleding, red.), dit keer droeg ze veel Dior. Maar ook Jean Paul Gaultier, Alexander McQueen en een fantastische cape van Zimmermann."

The Devil Wears Prada 2 draait vanaf donderdag 30 april in de bioscoop.