Van een kerstkraampje op haar vijftiende naar miljoenenhuizen inrichten met exclusieve zijden bloemen. Sabrina de Bruin, de favoriete 'flower artist' van BN'ers, vertelt over haar unieke ondernemersreis.
Flower artist Sabrina de Bruin transformeert de interieurs van BN'ers zoals Sylvie Meis en André Hazes met exclusieve zijden bloemen. Na een auto-ongeluk maakte ze noodgedwongen de overstap naar zijde en bouwde ze een florerend imperium op. Tegenwoordig creëert ze op maat gemaakte kunstwerken voor elk budget, met grootse internationale dromen in het vizier.
Dit artikel is een fragment van een uitgebreid interview met Sabrina uit de nieuwste Beau Monde. Nu in de winkels en verkrijgbaar via Tijdschrift.land!
Madeliefjes en ondernemersbloed
De liefde voor bloemen begon ontzettend klein. "Als kind plukte ik buiten al madeliefjes, en maakte voor de hele buurt kettinkjes ervan", vertelt Sabrina. De drang om zaken te doen volgde verrassend snel. "Mijn ondernemersmentaliteit zat er vroeg in: op mijn vijftiende stond ik op de kerstmarkt van het lokale winkelcentrum zelfgemaakte kerststukken te verkopen." Nog tijdens haar opleiding, als Sabrina pas 21 is, start ze haar eigen bedrijf.
Geluk bij een auto-ongeluk
Als bloemist werkt ze eerst met een combinatie van verse bloemen en kunstbloemen. Een zwaar auto-ongeluk veranderde zes jaar geleden echter haar carrièrepad. "Dat ik volledig ben overgestapt op zijde was een geluk bij een ongeluk", legt de expert uit. "Toen ik na een revalidatieperiode mijn werk langzamerhand weer oppakte, mocht ik nog niet zwaar tillen." Ze koos daarom voor het lichte gewicht van zijde. "Alleen met kunstbloemen werken gaf me zóveel plezier dat ik niet anders meer wilde", stelt ze dankbaar.
Monique, Dré en Sylvie
Haar doorzettingsvermogen leverde een indrukwekkende klantenkring op. Haar eerste bekende klant was Monique Westenberg. "Op haar Instafilmpjes zag ik in haar huis twee grote pilaren met blauwe potten, en die waren altijd leeg", lacht Sabrina. Ze stuurde besloot de stoute schoenen aan te trekken en stuurde haar een berichtje.
"Monique, mijn handen jéuken om jouw potten te vullen!" En de rest is history, zoals men zegt. Naast vaste klant Monique is ook André Hazes fan. "Afgelopen kerst plaatste ik bij Dré een hele hysterische kerstboom – een witte met veel kleur en grote, gouden ornamenten – omdat hij echt in die vibe zat."
Voor glamourkoningin Sylvie Meis trekt ze een chiquer blik open. "Sylvie’s huis stylede ik twee jaar terug met kerst in Chanel-tinten: zwart, zilver en antraciet", deelt ze trots.
Bloemen voor elk budget
Haar bloemenkunst vereist topkwaliteit materialen uit modesteden als Parijs en Venetië. "Een boeket begint bij ons bij 250 à 300 euro", onthult de eigenaresse. Voor spectaculaire projecten lopen de bedragen flink op. "Vanaf 10.000 euro kleed ik een woning volledig aan - wat overigens niet betekent dat ik voor lagere bedragen niet bij mensen thuis uit de voeten kan."
Hoewel Sabrina prachtige villa's vult met weelderige bloesems en fleurige statement pieces, sluit ze niemand buiten. "Ik vind: voor ieder budget wat wils", benadrukt ze resoluut. Fans met een kleine portemonnee bezoeken haar sfeervolle boutique in Heemskerk evengoed. "Zij sparen bijvoorbeeld elk seizoen één bloem, tot we ze, uiteindelijk, tot een boeket samenvoegen."
Internationale ambities
De dromen van de succesvolle onderneemster reiken inmiddels tot ver over de landsgrenzen. "Droomklussen? Bloemen en planten voor de Beckhams verzorgen", glundert Sabrina. Ook heeft ze een specifiek icoon in gedachten voor een feestelijke klus. "En de kerstboom van Paris Hilton aanpakken. Hoe uitgesprokener mensen zijn, des te meer mijn inspiratie op gang komt!"